Vanaf 26 augustus 2025 ontvangen de eerste mensen een uitnodiging voor de coronaprik. De vaccinaties worden gegeven vanaf 15 september 2025, dus vanaf die datum kun je een afspraak voor vaccinatie inplannen bij de GGD of word je uitgenodigd voor vaccinatie door het RIVM.

Uitnodiging voor mensen van 60 jaar en ouder

Het RIVM nodigt mensen van 60 jaar en ouder per brief uit waarin automatisch een afspraak voor je is ingepland.

Mensen vanaf 18 tot 49 jaar en van 50 tot 59 jaar

In tegenstelling tot voorgaande jaren is nu het algemene advies vanuit het RIVM dat mensen jonger dan 50 jaar die de griepprik krijgen geen coronavaccinatie nodig hebben. Dit komt omdat deze jongere groep mensen minder vaak ernstig ziek wordt of sterft door COVID-19 dan mensen van 50 jaar en ouder.

Als NVR hebben wij hierover navraag gedaan bij de nefrologen in het Radboudumc voor nierpatiënten tussen de 18 en 60 jaar. Hun advies is om wel een afspraak te maken bij de GGD voor het halen van de coronavaccinatie als je afweerremmende medicatie gebruikt, omdat je hiermee wel onder de hoog-risicogroep valt.

Voor overige nierpatiënten (die geen afweerremmende medicatie gebruiken) in de leeftijd tussen de 18 en 59 jaar is persoonlijk maatwerk nodig. De eigen behandelaar kan hier het beste advies in geven.

Mensen van 18 tot en met 59 jaar krijgen geen uitnodigingsbrief. Zij kunnen zelf een afspraak maken (vanaf 26 augustus) bij de GGD voor een vaccinatie via https://ggdafspraak.nl/corona met hun DigiD, of door te bellen met 0800-7070.

————————————————————————————————————————

Samenvattend:

  • Nierpatiënten tussen 18 en 59 jaar die afweerremmende medicatie gebruiken > vaccinatie wordt geadviseerd. Hiervoor dien je zelf een afspraak maken met GGD.
  • Nierpatiënten tussen 18 en 59 jaar die geen afweerremmende medicatie gebruiken > vraag advies over de vaccinatie aan je eigen behandelaar. Indien vaccinatie is geadviseerd, dien je zelf een afspraak maken met GGD.
  • Nierpatiënten vanaf 60 jaar > vaccinatie is geadviseerd, je ontvangt automatisch een uitnodiging per brief van het RIVM.

Meer informatie of vragen

Lees meer informatie over de aanpak op de website van Rijksoverheid of RIVM.

Bij vragen over de coronavaccinatie kun je het beste contact opnemen met je behandelend arts.